Louis Van’t Hooghof – Blanc de Noirs

SKU 00279
€26,99
BELGISCH
Prijs incl. 21% btw (21%) €4,68
Op voorraad
1
Bewaar dit product voor later
Deel dit product met je vrienden
Louis Van’t Hooghof – Blanc de Noirs
Productgegevens
Land: België
Regio: Heuvelland
Past het best bij: Aperitief
Past het best bij: Fruits de mer
Past het best bij: Tapas
Domein: Hoofhof
Druivensoort: 100% Pinot Noir
Formaat: 75 cl

Thierry Niziolek, uit de Champagne, heeft een prachtig perceel van 1,3 hectare gevonden op de flanken van de Kemmelberg. De 9.000 wijnstokken per hectare zijn aangeplant op zandige kleigrond met ijzerslak. De mono-cépage Pinot Noir wordt geteeld met het grootste respect voor de natuur. De oogst wordt handmatig uitgevoerd in kleine kratten om de druiven zoveel mogelijk te bewaren.

Het maken van de wijn vindt plaats in de kelder die naast het perceel ligt. Het persen gebeurt onder lage druk om het sap voorzichtig te extraheren. De vinificatie vindt plaats in roestvrijstalen vaten. Deze prachtige bubbel belooft te concurreren met de grootste Champagnes.

In het glas hebben we zeer fijne belletjes met een lichtgouden kleur. In de neus ontdekken we eerst mooie aroma’s van appels en kweeperen die vervolgens evolueren naar lichte boterachtige en toetsen. In de mond is de aanzet zeer fris, breed, maar ook met veel finesse. Alles is mooi in evenwicht met een lange, minerale afdronk.

Het is een bubbel die je als aperitief kunt drinken, maar die ook schaaldieren of rauwe vis zal sublimeren.